Ким Кардашијан (41) и Пит Дејвидсон (28) од неодамна и официјално се во врска. Последните денови тие се почесто се појавуваат заедно во јавност, а минатиот викенд уживаа во романтична вечера во тренди ресторан во Санта Моника.

Фотографите ја снимија реалити ѕвездата и комичарот како го напушта ресторанот држејќи се за раце. Добро расположени влегле во автомобилот и се оддалечиле без да ја симнат насмевката од лицето.

„Тие се многу среќни и допрва треба да видат во која насока ќе оди нивната врска“, рекол извор за  E!News, а Ким и Пит се уште не ја коментирале нивната врска.

Се чини дека единствената личност која ја игнорира оваа нова романса е поранешниот сопруг на Кардашијан, Канје „Је“ Вест (44). Тој во средата рече дека планира повторно да го обедини нивното семејство, пишува E!News.

– Денот на благодарноста е време за обновување на семејството. Утрово се чувствував многу благословен бидејќи станав, вежбав и имам можност да си одам дома и да ги видам сопругата и децата – изјави раперот.

– Така е. Реков „мојата сопруга и моите деца“, и сакам сите да се молите за моето семејство – истакна Канје.