Ирина Шајк прошета по улиците на Њујорк во интересна модна комбинација, а под белата кошула јасно можеше да се види чипкастиот градник кој се чини намерно го покажа.

Манекенката Ирина Шајк се враќа во ритамот на своето секојдневие по романтичното патување во Франција со своето ново момче Канје Вест, а фотографите верно го следат секој нејзин чекор.

Ирина се прошета во широки шорцеви и широка бела кошула под која носеше чипкаст градник. Смелата модна комбинација ја истакна нејзината беспрекорна фигура. Таа скоро целосно ја откопчала кошулата, а тоа што градникот и беше на извол’те не беше никаков проблем.