Убавата Никол е една од ретките на светската музичка сцена која изгледа идентично како и на почетокот на кариерата, а армијата обожаватели со ентузијазам го коментираат секое нејзино појавување, но и нејзините објави на Инстаграм.

Откако го прослави својот 44-ти роденден во друштво на својот вереник, поранешната членка на групата „The Pussycat Dolls“ отпатува за Португалија, каде објави серија фотографии од плажа. И овој пат никого не остави рамнодушен, а на коментарите под објавата не им се гледаше крај.

На фотките Никол позира во мало црно бикини кое одлично и прилегаше на нејзината фигура.