Откако Игор Којиќ (33) на Инстаграм откри со кого се дружел во Загреб, Северина (49) сподели фотографии со блиска личност.

– Соња, таа ми се јави едно утро и ми рече:„ Сонував дека двајцата сме на прием кај Кралицата и дека морам итно да одам во Изабел Марант на шопинг затоа што има попуст. “И? Ти остана со кралицата … А ти? Јас си заминав, имаше попуст … ‘И така цело време … Таа им шепоти на актерите, таа е насекаде, готви одлично, таа е пријател светски и таа ги знае текстовите на сите песни на светот, од Силвана до Нирвана. “Фан е на Хајдук. Првата слика е” прием кај кралицата “, втората е реален живот. Среќен роденден, убава моја”, пејачката објавата ја посвети на својата добра пријателка, фотографката Соња Дворник.

 

View this post on Instagram

A post shared by Severina (@severina)

“О, мајко мила. Те сакам многу”, наскоро ги прокоментира Соња фотографиите и зборовите на Северина. Пејачката сподели и неколку слики од нив заедно на стори на Инстаграм.

Следбениците коментираа дека не знаат што е поубаво од нив двете. „Прекрасни сте“, „Убавици“, „Совршено! Браво“, напишаа тие.

Патем, иако многумина претпоставуваа дека Игор се вратил во Загреб поради роденденот на неговата сопруга, што беше во средата, 21 април, според неговото неодамнешно соопштение, може да се види дека тоа не е така. На неговиот Инстаграм откри дека се дружи со сопственик на ресторан, и повторно не ја ни спомна Северина.

– Да се ​​дојде во Загреб и да не се посети Вела е како да не си бил ни во Загреб. Човек со големо срце и голем пријател Вела, напиша Игор покрај фотографијата, а многумина ја споменуваа неговата сопруга во коментарите.

„Каде е Севе? напиша еден од следбениците кои со месеци се прашуваа што се случува со нивниот брак.