Славната Бијонсе (39) собра повеќе од три милиони лајкови со последната објава на Инстаграм, каде позираше гола и покажа зачудувачка фигура.

Станува збор за промоција на нејзината најнова колекција „Ivy Park“ во соработка со Адидас, чие лансирање е најавено за 19 февруари.

Бијонсе позира заносно на сè уште спакуван бел модерен тросед и носи кожено-кафеаво лакирано танго-трико, што ги истакнува нејзините прекрасни облини по кои е позната. На нозете има бели ретро патики, а од накит има златни нараквици и златен ѓердан.

Нејзината дебитантска соработка со Адидас започна минатиот јануари, кога колекцијата беше веднаш распродадена.

Последните месеци таа работеше на нејзиниот седми соло-албум и е во трка за девет награди на „Греми“ закажана за следниот месец.

До тогаш, да уживаме во нејзините провокативни фотографии и неверојатни облини!