Никол е упорна во својата здрава рутина со години за да изгледа најдобро. Иако влегла во педесеттите години, на нејзиниот изглед и завидуваат помладите од неа

Поранешната членка на познатата група, Pussycat Dolls, Никол Шерцингер (42) често објавува фотографии од своето тело на социјалните мрежи, на што им завидуваат многумина.

 

Имено, во изминатите неколку дена, таа објави серија фотографии од нејзиниот одмор на Хаваи на Инстаграм. Заминала на одмор со своето момче Том Еванс (36) за да го прослави неговиот роденден.

Пејачката покажа завидна фигура на фотографиите, а своите атрибути ги истакна со мал бел костим за капење.

24sata

„Прекрасна си“, „Леле како можеш да бидеш волку убава“, „Изгледаш како божица“ – се само дел од коментарите под фотографијата што ги воодушеви сите следбеници на оваа пејачка.

Кога Никол објави фотографија на која може да се види одблизу нејзиното лице, многу следбеници заклучија дека навистина не и е потребна ниту шминка.

Следбениците исто така забележале колку овој пар изгледа среќен и заљубен, а судејќи според честите објавувања на фотографии, овој пар го искористува секој момент што може да го поминат заедно.

Никол собра над 140.000 лајкови на фотографијата.