Партнерката на Кристијано Роналдо, Георгина  Родригез е една од најкоментираните девојки од шоубизнисот. Фудбалерот ја запознал во бутик каде работела како продавачка и од тој момент нејзиниот живот се променил целосно.

Денес, Георгина  е многу популарна на социјалните мрежи, каде повремено објавува разни фотографии. Таа не се двоуми да ги потенцира нејзините совршени форми на телото, како што тоа го направи неодамна.

Таа овој пат го привлече вниманието на сите неколку објави на Инстаграм. Таа се појави гола, покривајќи ги интимните делови само со чанта Гучи.