logo
logo
logo

Фановите на Тејлор Свифт со месеци ќе кампуваат пред билетарниците, концертот е во ноември

Vecer | 09.06.2023

Фановите на Тејлор Свифт со месеци ќе кампуваат пред билетарниците, концертот е во ноември

Иако концертот ќе се одржи дури за пет месеци, обожавателите кампуваат на влезот на Естадио Ривер Плата во Буенос Аирес, Аргентина, пренесува магазинот Clarin.

Нејзиниот прв концерт ќе се одржи на 9 ноември, а многу фанови веќе решија да спијат во шатори откако билетите се распродадоа во рекордно време.

Новиот датум е објавен откако повеќе од три милиони луѓе виртуелно застанаа во редици за концертите, а изгледа дека фановите не препуштаат ништо на случајноста кога станува збор за одењето на нејзиниот концерт.

Една од обожавателките откри дека се разменувала со други девојки и покрај тоа што се уште немала билет.

„Мојот билет е под знак прашалник. Мислам, сè уште немам пари да го купам, но ги пренесов моите информации на сите мои пријатели и семејството и, со нивна помош, се надевам дека ќе влезам“, изјави Кларин.

„А ако не, ќе останам надвор и ќе ја слушам од каде што можам. Важно е да дојде во Аргентина“, додаде таа.

Обожавателите на пејачката, познати како Свифти, беа забележани и пред стадионот Алијанц Парк во Сао Паоло, Бразил како се обидуваат да набават билети за концертот, кои што ќе бидат достапни до 12 јуни.

„Да се ​​биде Swiftie е начин на живот. Ја сакаме Тејлор, таа е секогаш со нас. Таа ми беше емоционална поддршка за време на пандемијата; освен тоа, таа не е само уметник, таа е одлична личност која секогаш им помага на своите фанови“, рече еден фан.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk