Така ќе заработат пари!

Сопственикот на телевизијата „Пинк“, Жељко Митровиќ на својот Инстаграм профил напиша дека реалното шоу „Задруга“ ќе биде откажано за најмногу 10 дена.

Финалето на „Задруга 6“ ќе се одржи на 8 јуни, кога гледачите ќе гласаат за својот фаворит и ќе го изберат победникот.

Многу од учесниците се дел од реалното шоу веќе неколку сезони, а еве што ќе прават кога ќе заврши шоуто.

Пејачката Зорица Марковиќ, а ќе продолжи со бизнис во свој ресторан по напуштање на Задруга.

Ана Ќурчиќ која невенчаниот сопруг Ѕвездан Славниќ јавно ја изневери во реално шоу има свој салон за убавина, а во „Задруза“ изјави дека сака да го прошири својот бизнис.

Синот на Милош Бојаниќ и пејачката Микица Бојаниќ, пред да се вклучи во реалното шоу, покрај музика возел и шлепер.

Анѓела Ѓуричиќ во претходната сезона на реалното шоу изјави дека сака да отвори фризерски салон во Белград. Анѓела по професија е фризер, а веќе има продавница во родниот Херцег Нови.

Маја Маринковиќ, која веќе неколку сезони е учесничка на реалното шоу „Задруга“, кога ќе излезе од споменатата програма ќе наплаќа реклами на својот Инстаграм профил.

Поранешниот сопруг на пејачката Гоца Тржан, Иван Маринковиќ, пред да се приклучи на „Задруга“ изјавил дека тој и неговата вереница сакале да отворат салон за дотерување кучиња, пишува „Република“.