Актерката Дру Баримор со шокантна изјава признава дека „едвај чека“ да умре нејзината мајка.

Актерката е искрена за своето бурно детство со нејзината мајка, откривајќи колку е љубоморна на пријателите кои „веќе ги изгубиле своите родители“.

„Сите нивни мајки ги нема, а мојата не е. Јас го немам тој луксуз. Едвај чекам да го дочекам тоа“, изјави Дру, пренесе Пејџ Сикс

„Би можела да пораснам. Всушност сакам таа да биде среќна и да напредува и да е здрава, но морам да ја чувам иако сè уште е на оваа планета“, објасни таа.

Меѓутоа, подоцна во интервјуто, актерката го сподели своето каење поради нејзините остри коментари.

„Се осмелив да го кажам тоа и не се чувствував добро“, рече таа и додаде дека и понатаму се грижи.

Познатата актерка во минатото се отворила за растењето со нејзината мајка Џејд, која и била менаџерка и ја водела на холивудските забави, вклучувајќи ги и оние во Студио 54, кога била мала. На 12-годишна возраст, Дру веќе била на рехабилитација од дрога и алкохол, а на 13-годишна возраст нејзината мајка ја сместила во психијатриско одделение во Калифорнија.

„Мислам дека таа создаде чудовиште и не знаеше што да прави со тоа чудовиште“, изјави таа за Стерн во интервју во 2021 година. Иако Дру успеала да му прости на својот татко Џон Дејвид Баримор пред да почине во 2004 година, таа никогаш не се помирила целосно со мајка си.