logo
logo
logo

Џастин Тимберлејк ослободен од притвор

Vecer | 19.06.2024

Џастин Тимберлејк ослободен од притвор

Популарниот пејач беше уапсен на Лонг Ајленд.

Полицијата прво се сомневала дека пејачот возел под дејство на наркотици, но, подоцна било отркиено дека Џастин бил под дејство на  алкохолот.

„Тој не застана пред знакот стоп, а возеше на спротивната лента“, изјави адвокатот на Тимберлејк.

- Зедов едно мартини и ги испратив моите пријатели дома – го цитирал полицаецот Тимберлејк  пред медиумите, тој исто така истакнал дека Џастин прво го одбил тестот.

Нему полицајците во Хемптонс веднаш му ставиле лисици и го привеле во станица . Од каде по околу девет часа подоцна бил ослободен без кауција

Судењето за овој случај е закажано за 26 јули.

Тимберлејк наскоро ќе ја продолжи светската турнеја, а пред него е концертна промоција на новиот албум „Everything I think It Was“, пренесува „CDM“.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk