logo
logo
logo

Џастин се враќа на сцена по 4 години, ќе заработи астрономска сума од еден час настап

Vecer | 24.09.2023

Џастин се враќа на сцена по 4 години, ќе заработи астрономска сума од еден час настап

Една од најголемите поп ѕвезди по четиригодишна пауза во декември ќе одржи концерт во Лас Вегас. Цената?

Ништо посебно, 5 милиони фунти, пишува The Sun, кој вели дека американскиот поп и R&B пејач, текстописец, продуцент, танчер и актер, кој се прослави во доцните 90-ти како водечки пејач на бој-бендот 'N Sync, внимателно се подготвува. за едночасовниот настап што ќе го одржи во хотелот 5H Фонтенбло во Лас Вегас вреден 3,2 милијарди фунти подоцна оваа година. Сето тоа за да го прославиме отворањето на хотелот на 13 декември.

Музичарот, според The ​​Sun, веќе ја вежба сет-листата, за која се верува дека вклучува хитови како „SexyBack“, „Can't Stop The Feeling!“ и „Mirrors“.

Според The ​​Sun, Тимберлејк со покана ќе настапи пред 3.800 гости, а за својот настап ќе наплати вртоглави 5 милиони фунти или речиси 6 милиони евра.

– Џастин Тимберлејк е избран за најголема можна ѕвезда за отворање на овој хотел со 3.644 соби, кои почнуваат од 244 фунти за ноќ. Хотелот ќе има 36 ресторани и барови, велнес центар кој вклучува 44 соби за лекување, солена пештера, просторија за инхалација со лековити билки и сауна. Хотелските газди се вон себе што успеале да го договорат настапот на Тимберлејк, убедени се дека тоа е најдобрата можна реклама за нив – изјавил извор за The Sun.

Да потсетиме, Тимберлејк последен пат настапил во живо во април 2019 година во Ункасвил, Конектикат на последниот датум од неговата турнеја „The Man Of The Woods“. За неговото враќање на концертите во живо се зборува откако неодамна повторно ги здружи силите со Нели Фуртадо и продуцентот Тимбаленд на песната „Keep Going Up“ објавена пред неколку недели, шеснаесет години по нивниот хит „Give It To Me“.

Нивниот нов хит сингл зборува за подемот и пронаоѓањето на среќата по неволјите, а музиката зрачи со носталгија за раните 2000-ти, кога овие музичари ја освојуваа публиката со својот талент индивидуално, но и преку бројни соработки.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk