– Нашиот брак започна од првиот момент кога се бакнавме – рекла во една прилика ЈК.

Јелена Карлеуша е позната по тоа каде што големо внимание посветува на својот изглед.

Бракот на Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ, кој трае од 2008 година, имал успони и падови, а врската меѓу музчката и фудбалката ѕвезда во последно време е доста турболентна.

Кога ќе се потсетиме на нивните изјави во кои ги опишувале првите денови на романсата, останува да се прашаме каде исчезна огромната љубов која ги поврзувала.

Посебно одбира костими за настапи, каде што ретко можете да се види без шминка.

Познато е како Јелена на социјалните мрежи не објавува свои слики без шминка, но сепак една таква нејзиниот сопруг Душко Тошиќ објавил своевремено на Инстаграм и на сите им покажал како пејачката изгледа.

Ги снимил своите ќерки, но и сопругата Јелена. На снимката ЈК има минимална шминка и е во тотално опуштено издание.