logo
logo
logo

Ди Каприо е во врска со 23 години помлада италијанска манекенка, јавно се бакнуваат

Vecer | 23.09.2023

Ди Каприо е во врска со 23 години помлада италијанска манекенка, јавно се бакнуваат

Како што дознава Page Six, Дикаприо (48) и Керети (25) се во сериозна врска, а веста ја потврдил извор близок до редакцијата.

Имено, откако летово беа снимени како страсно се бакнуваат во ноќниот клуб „Хај“ на Ибица, започнаа гласини за нова летна романса.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Vittoria Ceretti (@vittoria)

Сепак, набргу по тој излет, парот е забележан надвор и наоколу во САД во неколку наврати, што дополнително ги поттикна гласините за романтична врска. Двојката била забележана во Калифорнија, како пие кафе и јаде сладолед во Санта Барбара.

– Во последните неколку месеци поминуваат многу време заедно и уживаат во запознавањето на повисоко ниво – вели изворот.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Vittoria Ceretti (@vittoria)

Ди Каприо и 23 години помладата италијанска манекенка, минатата недела беа видени и на забавата на Vogue World во Лондон, а изворот тврди дека цела ноќ биле неразделни.

Друг извор изјавил дека Ди Каприо дури бил забележан како ја поддржува Виторија во Милано додека таа одела по модните писти на Модната недела.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk