Една од најубавите жени на светот која им пркоси на години Џенифер Лопез повторно е сингл. Како што објавија странските медиуми поп дивата Џеј Ло и нејзиното момче Алекс Родригез наводно решиле да и стават крај на врската.

Извор близок на Родригез тврди дека тој е сам во Мајами и дека веќе е сингл.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo)

Џеј Ло и Алекс Родригез беа заедно од 2017 година, а заедно ги воспитуваа нејзините близнаци и неговите ќерки. Свадбата ја откажаа два пати досега, а последен пат се виделе во февруари

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo)

Наводно двајцата одлучиле дека нивната врска не тече по својот тек.

Лопез, особено, не била сигурна дека сака да биде во брак со Родригез, но како што е известено тие останувале пријатели и покрај разделбата.