Пејачката Дара Бубамара често ги средува своите фотографии во Фотошоп, поради што е честа мета на критики на социјалните мрежи.

Таа сега на својот Инстаграм објави селфи фотографии кои очигледно поминале низ филтри, кои значително ја подмладиле и го промениле нејзиниот личен опис.

Ова натера многу корисници  на социјалните мрежи да не ја штедат во коментарите, на пејачката отворено и порача да „намали фотошоп“.

„Даро, претера, никој веќе не те препознава“, „Дара се оперираше во Ким Кардашијан“, се дел од нив.

Да потсетиме, твитерџиите неодамна ја критикуваа Дара дека објавила фотографија на која не личи на себе, па шпекулираа дали поставила слики од Ивана Шопиќ или Ким Кардашијан. И тогаш пејачката не се потресе премногу, туку продолжи со истото темпо.