logo
logo
logo

Брус Спрингстин поради болест ги одложи сите концерти до крајот на годината

Vecer | 28.09.2023

Брус Спрингстин поради болест ги одложи сите концерти до крајот на годината

„Брус Спрингстин продолжи да закрепнува од пептичен улкус во текот на изминатите неколку недели и ќе продолжи да се лекува до крајот на годината како што советува неговиот лекар. Имајќи го ова на ум, сите преостанати датуми на турнејата на Брус Спрингстин и Е Стрит Бенд ќе биде одложен до 2024 година“, се вели во соопштението.

Новите датуми за одложените концерти ќе бидат објавени следната недела, вклучително и датумите за концертите кои беа откажани на почетокот на овој месец. Влезниците за одложените концерти ќе важат за новите термини, а оние кои не се задоволни ќе имаат рок од 30 дена да побараат враќање на парите.

„Благодарам на сите мои пријатели и фанови за вашите добри желби, охрабрување и поддршка“, додаде Спрингстин. „Јас сум на опоравување и едвај чекам да се видиме следната година“.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk