Иако се здоби со светска слава и целото семејство живее на висока нога со години, сега вели дека и е жал нејзиното домашно п*рно видео протече во јавноста, но таа научила да живее со тоа.

Старлетата Ким Кардашијан (40) истакна дека успехот во реалното шоу на семејството Кардашијан немал да биде толку голем ако нејзиното домашно видео не било објавено во 2007 година, неколку месеци пред почетокот на шоуто.

Главни актери на видеото се Ким и тогашното момче Вили ‘Реј’ ‘Норвуд.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian)

Сестрите и нивната мајка беа гости на Енди Коен и се сетија на клучните моменти за време на долгогодишното снимање на шоуто. Освен што верува дека шоуто немало да биде толку успешно без домашното видео да протече во јавноста (сè уште има теории дека видеото го пуштила во јавноста нејзината мајка Крис Џенер), Ким рече дека на децата ќе им каже за сè доколку некогаш прашале.

Таа рече дека не престанала да плаче кога снимките излегле во јавност,

– Тоа е нешто со што треба да научам да живеам во животот. Сè се случува со причина и научив лекција од тој скандал”, рече таа, додавајќи дека често посакувала да може да ги избрише глупавите работи што ги правела во нејзиниот живот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian)

Видеото како што беше објавено било снимено за да го прослават нејзиниот 23-ти роденден, а беше објавено пет години подоцна.

Пред три години, таа призна дека била дрогирана кога снимала порно.

– Првиот пат кога зедов се омажив.  Кога го зедов повторно, направив домашен порно филм. Секој го знае тоа. Мислам, може да видите како ми се тресе вилицата”, рече таа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian)