Пејачката Марина Перазиќ палеше и жареше со групата „Денис и Денис“ пред повеќе од 40 години. Денес, 63-годишната Марина и понатаму со задоволство настапува, па настапи на фестивалот „Фјучер Скоп“, а многумина ја препознаваат по нејзиниот заштитен знак – русата коса.

Некогаш важеше за еден од најголемите секс симболи на овие простори, а потоа се пресели во Њујорк.

Таа призна дека славата ја задушувала и дека никогаш не сакала да биде ѕвезда.

“Многу ме одбиваше. Се обидов да му помогнам на Давор да стане славен. Станавме ѕвезди преку ноќ, сосема неочекувано. Беше, гледај што сакаш, тоа ќе ти се случи. Не знаевме какви се последиците кога тие постојано те препознаваат“, рече Марина за In Magazine.

Иако имаат различни темпераменти, Давор и Марина денес се како брат и сестра, најдобри пријатели, поддршка еден за друг.

Иако медиумите пишуваа дека често знаеле да се караат и да се помират, Марина признава дека големата кавга се случила само еднаш.

“Се скаравме само еднаш во 1987 година и не се слушнавме. Се помиривме во 2012 година и оттогаш сме супер, навистина одлично. Секогаш кога нешто ми треба, му се јавувам на Давор”, признала Марина.

Фото: принтскрин јутјуб