logo
logo
logo

Бен Афлек им влета на актерите, додека се фотографираа на црвениот тепих

Vecer | 28.03.2023

Бен Афлек им влета на актерите, додека се фотографираа на црвениот тепих

Актерот влета во кадарот на колегата Џејсон Бејтмен и неговата сопруга Аманда Анки на црвениот тепих и правеше гримаси, а парот не можеше да се воздржи, а да не се насмее.

Актерот позираше и со сопругата Џенифер Лопез. Пејачката и актерка носеше долг фустан во неонска нијанса во комплет со кристали, додека Афлек избра класичен костум во темно сина боја. Парот се бакнуваше и прегрнуваше на црвениот тепих пред фотографите.

50-годишникот ја режираше биографската спортска драма во соработка со неговиот долгогодишен колега Мет Дејмон, која се фокусира на потеклото на одличната соработка помеѓу спортскиот бренд Најк и легендарниот кошаркар Мајкл Џордан.

Актерите исто така играат главни улоги во филмот, а Дејмон ја игра улогата на извршниот директор на Nike, Сони Вакаро, додека Афлек ја игра улогата на ко-основачот Фил Најт. Остатокот од ол-стар актерската екипа ги вклучува Џејсон Бејтмен, Крис Такер и Виола Дејвис.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk