logo
logo
logo

Аца Лукас имал сообраќајна несреќа, се забил со голема брзина во друг автомобил (ВИДЕО)

Vecer | 01.10.2023

Аца Лукас имал сообраќајна несреќа, се забил со голема брзина во друг автомобил (ВИДЕО)

Фолк пејачот Аца Лукас (54) доживеал сообраќајна несреќа, објави порталот Блиц.

Имено, по концертот во Амстердам, пејачот слетал на белградскиот аеродром „Никола Тесла“, каде што го чекал возачот.

Но, кога продолжиле понатаму, во еден момент друг автомобил со голема брзина удрил во нивното возило. Лукас бил на совозачкото седиште.

Материјалната штета на возилото е огромна, а возачот и сопатникот, за среќа, се спасиле без поголеми повреди.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by 192.RS (@192_rs)

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2023 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2023. Vecer.mk