Пејачката Ана Николиќ објавила на Инстаграм дека ја примила третата доза вакцина против коронавирус.

На Инстаграм се појавила снимка од вакцинирањето на Николиќ.

– Ова е трета доза Синофарм вакцина, Ана како се чуствувате – ја прашале пејачката.

– Никогаш подобдо, убодот беше силеј… јао – рекла Ана Николиќ, а на снимката шеговито се осврнала на убодот и упатила јасна порака:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ana Nikolić (@ananikolicofficial)

– “Никогаш подобро не сум се чуствувала! П.С Луѓе не измислувајте “топла вода“… вакцинирајте се… а зошто ви е тешко?“ – напишала Ана.