logo
logo
logo

Аца Лукас доживеал сообраќајка, МЕРЦЕДЕСОТ МУ Е КРШ

Vecer | 01.10.2023

Аца Лукас доживеал сообраќајка, МЕРЦЕДЕСОТ МУ Е КРШ

Возилото во кое се наоѓал пејачот Аца Лукас денеска дошло до судир во близина на аеродромот Никола Тесла.

Како што дознаваме, виновникот е И.Б. (27) кој налетал на автомобил во Мини Купер во кој бил пејачот со ќерката Викторија и возачот.

Мерцедес го управувал возачот на Аца, а со нив во автомобилот била и неговата малолетна ќерка Викторија Вуксановиќ.

Возилото удрило во мерцедесот на Аца Лукас, кој тогаш бил на совозачкото седиште, а со него во автомобилот биле и возачот и неговата малолетна ќерка Викторија Вуксановиќ.

- Момци, добро сум. Се е добро. Најважно е дека моето дете кое седеше зад мене е добро. Викторија е добро, никој не е повреден, а ни возачот не е виновен. Седев на совозачкото седиште, колата беше уништена, јебеш лимарија, ние сме тука, живи сме и здрави - рекол Лукас.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk