Трудната Џенифер Лоренс блесна на премиерата на новиот филм „Don’t Look Up“, во кој се собрани некои од најголемите холивудски ѕвезди. Научно-фантастичната драма на оскаровецот Адам Мекеј ќе игра во кината од 10 декември, а две недели подоцна ќе почне да се прикажува на „Нетфликс“.

Триесет и едногодишната Лоренс го истакна трудничкиот стомак во златен фустан на „Диор“, а блескавиот изглед го дополни со накит на „Тифани“. Таа во септември потврди дека го чека првото дете со сопругот Куки Маруни.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by the catwalk life (@thecatwalklife)

Лоренс на црвениот тепих во Њујорк позираше со Леонардо ДиКаприо, а на премиерата се појавија и Мерил Стрип и Џона Хил. Во актерската екипа се и Тимоти Шаламе, Аријана Гранде, Кејт Бланшет, Рон Перлман, Тајлер Пери и Марк Рајленс.