Бритни Спирс со години е во лоши односи со татко и и мајка и, а иако нема знаци дека ќе се смири со нејзиниот татко, кој со години и беше законски старател, се чини дека односите со нејзината мајка тргнале на подобро.

„Поп принцезата“ сега на Инстаграм се отвори за тоа како се чувствува откако ја посети нејзината мајка Лин Спирс.

– Мајка ми се појави вчера на врата после три години, помина толку време. Со семејството секогаш има работи што треба да се решат, но времето ги лекува сите рани. Среќна сум што можам да го соопштам она што го држев екстремно долго време, се чувствувам толку благословено што можевме да се обидеме да ги исправиме работите. Многу ја сакам. Толку сум благословена што можеме да пиеме кафе заедно после 14 години – напишала со нејзината фотографија кога била многу мала.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by River Red (@britneyspears)

Таткото на Бритни, Џејми, беше нејзин старател 13 години и ги контролираше и приватниот живот и нејзините финансии. Старателството заврши во ноември 2021 година.