Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва учествувал во сообраќајна незгода во Прилеп, објави порталот Курир.

„Како што дознаваме, сообраќајката се случила откако непознато возило удрило странично во возилото во кое се превезувал Мицкоски“, извести Курир.

Во сообраќајката немало повредени, а настаната е помала материјална штета. Од ВМРО-ДПМНЕ брифираат дека Мицкоски  се чувствува добро.