logo
logo
logo

Зеленски го назначи Алексиј Морозов за шеф на Управата за државна безбедност

Vecer | 21.06.2024

Зеленски го назначи Алексиј Морозов за шеф на Управата за државна безбедност

Соодветниот декрет е објавен на веб-страницата на претседателот, пренесува Укринформ.

„Олексеј Володимирович Морозов е назначен на позицијата шеф на Управата за државна безбедност на Украина“, се наведува во документот. /МИА

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk