Пет луѓе го загубија животот, а петмина се повредени во страшна несреќа која се случи во кинескиот град Далиан.

Црно возило со огромна брзина удри во група пешаци кои преминуваа улица.

Возачот побегнал од местото на инцидентот, но набрзо бил фатен.

Полицијата констатирала дека возел под дејство на алкохол и дрога.


makfax.com.mk