logo
logo
logo

Студент од САД си го убил колегата од факултет- полицијата го пронашла телото во кампусот

Vecer | 26.02.2024

Студент од САД си го убил колегата од факултет- полицијата го пронашла телото во кампусот

Лекарите констатирале смрт на Џосија Килман (18), откако полицијата го пронашла неговото безживотно тело во неговата соба во кампусот, соопшти полицијата.

Полицијата уапсила осомничен за убиство од втор степен, и му е одредена кауција од два милиони долари.

Универзитетскиот декан Џозеф Хопкинс рече дека Килман, член на боречкиот тим, бил „силна светлина и неверојатно надежна личност“, додавајќи дека неговата добрина била заразна.

Хопкинс рече дека се молел во неделата со остатокот од боречкиот тим и тренерите.

„Им кажав дека боречкиот тим ќе стане многу поголем бидејќи нашиот персонал, студентите и оваа заедница ќе бидат со нив во наредните денови и месеци“, додаде тој.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk