Голема ледена бура опфати делови од американските карпи и западниот дел на земјата со големи количини на снег, затворање на аеродромот во Денвер, запирање автомобили и затворање на главните патишта.

Националниот метеоролошки центар на САД објави дека снежните врнежи и снежната бура ќе траат до полноќ по локално време во делови од Колорадо и дека паднал еден метар снег во области со голема надморска височина, пренесува „Ројтерс“.

makfax.com.mk