logo
logo
logo

Продолжуваат престрелките меѓу Хезболах и Израел во јужен Либан

Vecer | 08.12.2023

Продолжуваат престрелките меѓу Хезболах и Израел во јужен Либан

-Идентификувани се голем број лансирања од Либан кон пунктови на ИДФ во пограничните области... Артилерија на ИДФ го погоди изворот на огнот и дополнителни цели во Либан, соопшти Армијата.

Хезболах, во меѓувреме, презеде одговорност за најмалку седум напади на израелски пунктови во горниот дел на Галилеја. Според нивните изјави, тие постигнале „директни удари“.

Либански безбедносен извор во јужен Либан рече дека израелската артилерија гранатирала група либански села длабоко во либанската територија. /МИА

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk