logo
logo
logo

Познат е идентитетот на таткото од Виена, кој си ја убил ќерката (12) и сопругата

Vecer | 26.02.2024

Познат е идентитетот на таткото од Виена, кој си ја убил ќерката (12) и сопругата

Обдукцијата на мајката се уште е во тек и се чека конечниот резултат, но како што пренесуваат медиумите, се верува дека ја убил со голи раце или ја претепал до смрт.

Обдукцијата на телото на ќерката покажала дека осомничениот ја задавил.

Да потсетиме, телото на позната адвокатка и нејзината ќерка биле пронајдени во петокот околу 07:20 часот, по што мајката на убиената повикала полиција бидејќи не можела да стапи во контакт со ќерката и внуката.

„Нема полициска историја поврзана со ова семејство“, изјави полицискиот портпарол за Билд.

Полицијата не ја исклучува можноста таткото да се самоубил.

Се уште не е познат мотивот на злосторството.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk