logo
logo
logo

Поранешна „Плејбој“ зајачица ќе сведочи против Трамп- ќе го испрати ли во затвор? (ВИДЕО)

Vecer | 17.04.2024

Поранешна „Плејбој“ зајачица ќе сведочи против Трамп- ќе го испрати ли во затвор? (ВИДЕО)

За време на изборот на поротата за судењето во судот во Менхетен, судијата Хуан Мерџан одлучи дека Карен може да сведочи против Трамп.

Како што пренесува Dailymail, поранешната манекенка на Плејбој тврди дека имала афера со Трамп која траела десет месеци и дека пет месеци пред претседателските избори во ноември 2016 година, компанијата „American Media Inc“, која го издава познатиот таблоид „National Enquirer “, ѝ платил 150.000 долари за признание, но дека нејзината приказна никогаш не била објавена. Оваа афера стана позната на пошироката јавност подоцна во 2016 година кога Карен даде интервју за „Волстрит џурнал“. Трамп постојано ги негираше нејзините наводи. Исплатата на Карен Мекдугал не е предмет на кривична истрага, но обвинителите веруваат дека нејзиното сведочење ќе го утврди моделот на однесување на Трамп. Тод Бланч, адвокатот на поранешниот претседател, се обидува да ги оспори овие наводи под изговор дека се работи за приватен семеен живот.

Судијата Мерџан изјави дека поротата нема потреба да биде информирана за периодот кога се случила оваа наводна афера. Карен Мекдугал тврди дека таа и Трамп имале афера во период од десет месеци додека неговата трета сопруга Меланија била во друга држава. Во едно интервју од минатата година, таа истакнала дека ова не била случајна афера:

- Јас бев заљубена во него и тој во мене. Го знам ова затоа што постојано ми кажуваше колку ме сака. Ќе ми речеше „Ти си моја и те сакам“. Не се криевме од неговите пријатели. Во јавноста ме прикажуваат како незадоволна жена, но јас не сум тоа – изјавила Карен и открила како завршила аферата:

-Размислував како да излезам од таа врска. Еден роднина дојде во градот и излеговме во еден бар и таму запознав еден прекрасен човек по име Брус.

Тоа е холивудската ѕвезда Брус Вилис, со кого Карен била фотографирана неколку месеци подоцна на одмор во Италија. Двајцата биле во врска шест месеци.

- Не го изневерив Трамп. Зошто би останала со оженет, кога Брус беше фин и слободен – додала поранешната „зајачица“.

Компанијата „American Media Inc“ призна дека нејзините исплати на Карен Мекдугал биле направени за да му помогне на Трамп во изборната кампања. Ова е добро позната практика на „фати и убиј“, која спречува несаканите приказни да излезат во јавноста. Мајкл Коен, поранешен адвокат на Трамп, кој бил вклучен во плаќањето на Сторми Даниелс, снимил разговор со клиент кој разговарал за исплата на Карен Мекдугал. Во еден момент од видеото Трамп прашува - Колку треба да платиме за ова, 150? , мислејќи за 150.000 долари. Доколку биде осуден, Трамп се соочува со четири години затвор.

Карен пораснала во Мичиген. Таа била едно од петте деца во семејството. Работела како воспитувачка во предучилишна установа кога, по операцијата за зголемување на градите, се пријавила на шоу за костими за капење. Таа модна ревија ѝ го отворила патот до Плејбој, каде што била избрана за „зајачица“ во декември 1997 година, а набрзо освоила и награди за најдобар модел во 1998 и 2001 година. Ѝ ги отстраниле имплантите на градите во 2016 година поради здравствени проблеми . Трамп и таа, наводно, се сретнале на забава организирана од Хју Хефнер во неговата палата во Лос Анџелес.

- Цела вечер ме следеше како кученце на таа забава - изјавила Карен во претходно интервју.


© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk