logo
logo
logo

Моди: За решение на конфликтот во Украина потребна е дипломатска акција

Vecer | 10.07.2024

Моди: За решение на конфликтот во Украина потребна е дипломатска акција

Нехамер им рече на новинарите дека е важно да се разбере позицијата на Индија за Украина и да и се пренесе загриженоста на Европа, истакнувајќи дека „важен и значаен сигнал“ е што Индија учествуваше на самитот во Швајцарија минатиот месец.

Австрискиот канцелар рече дека Австрија може да дејствува како „градител на мост“ во меѓународните мировни напори.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk