logo
logo
logo

Кокаин е пронајден во супермаркети во Германија, меѓу продуктите имало 100 килограми дрога

Vecer | 25.04.2024

Кокаин е пронајден во супермаркети во Германија, меѓу продуктите имало 100 килограми дрога

Засега не е познато во колку супермаркети во Берлин бил пронајден кокаин, додека во Бранденбург наводно биле погодени најмалку четири продавници.

Наводно биле откриени меѓу 20 и 100 килограми кокаин по продавница, пренесува Билд.

Полицијата е пред маркетите и врши преглед на робата. Засега не се знае вкупната количина на кокаин.

Полициските сили во Берлин пристигнале во Бранденбург и даваат административна помош во истрагите за кои станува збор, соопшти полицијата во одговорот за Билд.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk