logo
logo
logo

ИДФ: Од почетокот на конфликтот, 425 израелски војници се убиени, 1.593 ранети

Vecer | 10.12.2023

ИДФ: Од почетокот на конфликтот, 425 израелски војници се убиени, 1.593 ранети

Од 1.593 ранети, 255 се тешко ранети, 446 со полесни повреди, а 892 се полесно повредени, објави Тајмс оф Израел.

За време на копнената офанзива во Газа, која беше започната на крајот на октомври, загинаа 97 војници, а 559 беа ранети. 

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk