logo
logo
logo

ИДФ: Израелски авиони ги гаѓаа оперативните центри на Хезболах во Либан

Vecer | 09.12.2023

ИДФ: Израелски авиони ги гаѓаа оперативните центри на Хезболах во Либан

-Меѓу погодените цели биле и неколку оперативни центри на терористичката група поддржана од Иран, според Тајмс оф Израел.

Во текот на ноќта, ИДФ забележала неколку проектили истрелани од Либан кон Израел и одговориле со гранатирање. Израелските сили не соопштија за жртви.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk