logo
logo
logo

Драма на небото над Италија: Пилотот веднаш се вратил назад на аеродромот, но било предоцна

Vecer | 17.04.2024

Драма на небото над Италија: Пилотот веднаш се вратил назад на аеродромот, но било предоцна

Имено, неколку минути по полетувањето од Торино, во авионот починал 33-годишен патник, пренесува Билд.

Според информациите од аеродромот, пилотот веднаш го вратил авионот назад, но за жал за несреќниот човек било доцна.Првично немало информации за точната причина за смртта.

Авионот бил на пат од Торино кон градот Ламесија Терме во јужна Италија.

Како што пренесува „Кориере дела сера“, патникот, кој патувал со сопругата, се пожалил на мачнина по качувањето. Потоа изгубил свест.

Според тој извештај, пилотот веднаш го свртел авионот и слетал на истиот аеродром по 36 минути.Екипажот за итна помош можеле само да потврдат дека патникот починал.

Сопругата на несреќниот маж е пренесена во болница.Според извештаите, двајцата се венчале минатата година.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk