logo
logo
logo

Бајден на Инстаграм објави чудна фотографија од Супербоул: Како што зацртавме (ФОТО)

Vecer | 12.02.2024

Бајден на Инстаграм објави чудна фотографија од Супербоул: Како што зацртавме (ФОТО)

Фотографијата е објавена на Инстаграм профилот на @JoeBiden и изненади многумина, додека корисниците шпекулираа дека сметката на претседателот можеби е хакирана.

Фотографијата брзо стана вирална на социјалните мрежи откако Канзас Сити Чифс го освои Суперболот за 2024 година.

„ Како што зацртавме“, гласи натписот на фотографијата на насмеаниот Бајден со ласери кои излегуваат од неговите очи.

Дедлајн известува дека објавата на Твитер е упатување на теоријата на заговор во Супер Боул која вклучува местење игра и поддршка од Тејлор Свифт.

Имено, републиканците изнесоа теорија на заговор дека популарноста на Тејлор Свифт ќе ја искористат демократите за да добијат замав пред претседателските избори во 2024 година.

Објавата алудира на тоа дека Тејлор Свифт и тој се главните „виновници“ за освојувањето на Суперболот од Канзас Сити Чифс.

Шефовите го добија натпреварот во последните секунди, постигнувајќи тачдаун и победувајќи ги Сан Франциско 49ерс со 25-22 по продолжението.

Претходно, кампањата на Бајден објави видео на TikTok во кое претседателот ја коментира теоријата на заговор.

„Ќе западнав во неволја ако ви кажам“, рече Бајден пред камерата да го пресече кадарот од „Дарк Брендон“.

Во видеото, Бајден не кажа дали ги претпочита Шефовите или 49-те - но наместо тоа рече дека „ако не кажам дека сум за Орлите, ќе спијам сам. Мојата сопруга е девојка од Филаделфија. " рече тој.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk