Можно ли е ново сценарио по кое поранешниот функционер на Динамо Загреб Здравко Мамиќ поради криминал избега од Хрватска во БиХ каде што не можат да го гонат? Зоран Мамиќ, довчерашниот тренер на Динамо, кој беше осуден на четири години и осум месеци затворска казна поради извлекување на пари од клубот, денеска отпатувал во БиХ, пренесува „Индекс“.

Извор близок до Мамиќ изјави дека тој планира утре да се врати, а истото го тврдат и неговите адвокати. Истиот извор за „Индекс“ вели дека утринава бил на судење во Осијек, а потоа отишол да го посети брат му Здравко во БиХ и дека ќе се врати назад. Ќе видиме дали ќе си остане на зборот.

Претходно кажа дека ќе си ја отслужи казната и дека нема намера да бега затоа што има фамилија во Хрватска и мало дете.

 

sportmedia.mk