Златан Сарачевиќ, прославениот хрватски ракометар и тренер на Подравка, инто е пренесен во болница во копривница откако му се слошило по завршувањето на денешната средба со екипата на Локомотива.

Во женското ракометно дерби, Подравка Вегета во Копривница беше подобра од Локомотива со 32:29 и направи чекор напред кон титулата шампион. Додека давал изјава за медиумите, Сарачевиќ се почувствувал лошо, па веднаш со автомобил е пренесен во болница.

„Спортске Новости“ пишуваат дека најверојатно се работи за срцев удар.

sportmedia.mk