logo
logo
logo

Златан: Кој мисли дека головите се поубави од се*сот тој има проблеми в кревет, за инает на Пеп купив Ферари…

Vecer | 03.10.2023

Златан: Кој мисли дека головите се поубави од се*сот тој има проблеми в кревет, за инает на Пеп купив Ферари…

 

И покрај тоа што Златан Ибрахимовиќ веќе неколку месеци е фудбалски пензионер, тој и натаму секогаш предизвикува внимание со своите изјави.

Швеѓанецот со балкански корени што и да каже, секогаш тоа е топ – тема во фудбалската јавност, и не само таа.

Па така во најновото интервју што го даде, Златан кажа и неколку “бисери“ што се вели:

„Дали е поубаво да постигнеш гол или да имаш се*кс? Кој мисли дека головите се поубави, тој си има проблеми в кревет“.

„Вие навистина мислите дека јас се шегувам кога велам дека јас сум БОГ? Не, јас воопшто не се шегувам!“.

“Гвардиола? На првиот состанок кога дојдов во Барселона тој ми рече дека играчите во тој клуб не доаѓаат со Ферари. И знаете ли што направив јас? Отидов и купив Ферари!“.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2023 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2023. Vecer.mk