Дали е еден од нив Македонскиот интернационалец Јани Атанасов сеуште не е познато, затоа што хрватските медиуми засега не објавуваат имиња, но ја лиферуваа веста дека во таборот на Хајдук во моментов дури седум фудбалери покажале симптоми на коронавирус.

Под знак прашалник е и одигрувањето на мечот против тимот на Славен Белупо кој е закажан за викендов и тоа од 17:00 часот.

 

sportmedia.mk