Експертот за одбрана, 37. годишниот Шпански ветеран Виран Морос објави дека по три години престој во Париз, си заминува од тимот на ПСЖ.
Тој преку социјалните мреќи ја објави веста заблагодарувајќи му се на клубот за соработката.

Тој има огромно искуство зад себе, десетина шампионски титули како во Шпанија, така и во Франција и нема да му биде воопшто проблем да пронајде нов клуб.

 

sportmedia.mk