Рафаел Варан е се подалеку од трансфер во Манчестер Јунајтед, откако се далеку од договор со Реал Мадрид околу обесштетувањето.

Голема улога во ова има и трансферот на Џејдон Санчо кој е околу 90 милиони евра. Јунајтед потроши голем дел од парите на Санчо, и затоа сега ќе мора да продава ако сака да го земе Варан.

Но, и обесштетувањето е проблем. Јунајтед нуди 45 милиони, додека Реал бара 70, што е далеку од сумата која е понудена.

 

sportmedia.mk