Тимот на Академија Пандев викендов е слободен, додека останатиот дел од првата лига ќе го одигра одложеното од минатиот викенд прво пролетно коло.

Струмичани утре ќе заминат за Гевгелија каде што ќе одиграат пријателски меч против тимот на Кожуф Гевгелија и тоа со почеток од 13:00 часот.
Мечот се игра на Гратскиот стадион во Гевгелија.

sportmedia.mk