Милан вчера после осум години се пласираше во Лигата на шампионите. „Росонерите“ обезбедија пласман во „елитата“ по победата над Аталанта, а тимот имаше урнебесна прослава на овој успех.

Имено, играчите со химната од Лигата на шампионите и наредени, го прославија пласманот во „елитата“.

Милан е вториот најтрофеен тим во ЛШ со седум освоени титули.

ФОТО: Твитер на Милан

sportmedia.mk