Еден навивач на Рома е фатен на дело како краде дрес од фан-шопот на тимот од Рим. Во овој град оваа сезона владее голема еуфорија, клубот предводен од Жозе Мурињо има шанса да освои европски трофеј, ќе игра во финалето на Конференциската лига против Фејнорд.

sportmedia.mk