Лоша вест утринава дојде од далечната Австралија. Почина Гоце Груевски, еден од најдобрите голмани кои настапувал во историјата на ПМФЛ во самостојна Македонија, некогашен репрезентативец. По тој повод, пријателскиот меч помеѓу У-19 селекциите на Македонија и Црна Гора, кој во моментов се игра на стадионот на ФФМ во Скопје, започна со минута молчење.

Така е тоа, едноставно легендите не се забораваат.

sportmedia.mk