Марио Балотели би можел да се пресели во Турција. И тоа не е чудно ако се во прашање истанбулските гиганти, но тој има понуда од Аданадемиспор.

Новиот прволигаш сака да го донесе „пробламтичното момче“ кој пред два дена доби „клоца“ и од Монца.

„Му испративме понуда на Балотели, и чекаме одговор“, кусо истакнаа од клубот.

Тоа би било супер засилување за Адана доколку се разбира, и Балотели ги прифати условите од турскиот тим.

sportmedia.mk